כלכלת מתנות במיני-קורס "חלומות חדשים"

מה הכוונה?

כוונתי היא להפוך את המיני-קורס הזה לנגיש לכל מי שרוצה ללא קשר לאמצעים הכלכליים שלו. לכן, במיני-קורס הזה מוזמן כל אחד ואחת על בסיס “כלכלת מתנות”. הוא מוצע לכל מי שרוצה להשתתף בו, ללא כל ציפייה או דרישה כספית. באופן הזה, אנחנו משתתפיםות ביצירה המחודשת של הזרימה (הflow) של הנדיבות בעולם, במקום להמשיך ולקיים את כלכלת החליפין.

בנוסף, גם לי (ברוך) יש צרכים ואני רוצה שהמיני-קורס הזה יקיים גם אותי. להפוך את המיני-קורס למקיים את כולנו זו אמנות וחלק בלתי נפרד מהמחויבות שלקחתי על עצמי ליצור עולם שעובד לכולם. אני מזמין אתכם לצעוד איתי לכיוון “כלכלת-המתנות”. אם תבחרו בכך, אבקש אתכן/ן לבחור איזו סכום תרצו לתרום.

בגדול, אני מזמין אתכן/ם לשאול את עצמכן/ם אם אתם/ן רוצות/ים להיות חלק מהזרימה (או אם אתםן רוצותים לזרום איתי (: …) כמות העבודה שהושקעה ביצירת המיני-קורס הינה בלתי אפשרית לכימות. וגם לא הייתי רוצה לבקש כסף באופן שהוא כתמורה לעבודה. במקום זאת, אני שואל: האם יש לך נכונות לתרום לי כסף פשוט כדי שאוכל להמשיך לחיות ולתרום? בזמן הקורס/מסע אמסור פרטים מדוייקים על צרכיי כאינפורמציה שתעזור לכן/ם להחליט כמה לתת לי.

אני מבקש מהמשתתפים בעלי האפשרות הבוחרים להשתתף בכלכלת המתנות לתת יותר כך שהאחריות על הקיום של הקורס/תהליך תהיה משותפת, ומבוססת על מה שכל אחד ואחת יכולים לתרום. כך ניצור יותר נגישות ליותר אנשים.

הרשמה

אבקש כי בעת ההרשמה תעבירו פיקדון על סך 250 ש”ח עבור כל משתתפ/ת (ומי שאין בידיהם את כלל הסכום –יעבירו חלק).

הסיבה לפיקדון היא בקשתי העמוקה באשר למחויבות של כולם/ן להשתתף באירועים במלואם. התכנים בנויים באופן המשכי, נדבך על גבי נדבך, ועל כן אנא הירשמו רק אם בכוונתכם להשתתף במכלול. סכומי הפיקדון יוחזרו לכם בסוף האירוע (או שתוכלו להשתמש בהם כחלק מן הסכום שתתרמו ל”ערימת הכסף” בסיום), אלא אם כן לא הגעתם אליו ואז הסכום ששולם לא מוחזר. אנא שלחו לי הודעת וואטסאפ עם צילום מסך של העברת הסכום והמתינו לאישורי שהתקבל.

את הכסף אפשר להעביר אלי בביט 058-7799233 או דרך העברה בנקאית:
מזרחי טפחות 20
סניף פרדס חנה 473
חשבון 433462
ע”ש הטריבונה למנהיגות השתתפותית בע”מ

אם לא תרצו להשתתף בכלכלת המתנות

אני מכיר בכך שההזמנה הזו הינה יוצאת דופן ויכולה להיות מאתגרת לאנשים רבים. לכן, אם רצונך הוא בעיקר בנוחות, אני מציין טווח של סכומים שאני סומך על כך שהוא יתמוך בי מספיק. בחרתי במנעד סכומים אינטואטיבי; בחירה שלא משקפת ישירות את כמות העבודה שהושקעה ביצירת הקורס ובאירגונו. עבור מסגרות הנפגשות אחת לשבועיים, כל סכום בטווח שבין 500-2500 ₪ יעבוד בשבילי; עבור מסגרות הנפגשות אחת לשבוע, כל סכום בטווח של 1000-5000 יעבוד בשבילי.

סוף דבר

אני מקווה שכמה שיותר אנשים יבחרו לבוא למיני-קורס בחופשיות, בלי לתת או לקבל דבר. כדי להדגיש עוד יותר אפילו: אני מדמיין מצב שבו יהיה משתתף שישלם 20 ש”ח בעד כל המיני-קורס, ויהיה מי שישילם 5,000 ש”ח. אני אשמח בשניהם. כשאנשים נותנים יותר, יש יותר סיכוי שיגיעו אנשים שאין באפשרותם לתרום.

אני מקווה שכמה שיותר אנשים ינגעו ויתרגשו מהניסוי הזה, שיכול לתת לנו כל כך הרבה יותר מאשר הסכומים השרירותיים במקצת שנקבנו בהם. כל סכום נתון יתמוך בברוך ובארגון המיני-קורס.

אם עדיין יש לכן/ן צורך ביותר בהירות לגבי סכום שיעבוד בשביל כולנו, אתן/ן מוזמנות/ים ליצור קשר איתי, ברוך אורן 058-7799233

~

מיקי קשתן, ממנה למדתי על מודל כלכלת המתנות, מפרטת על המהות והחשיבות של כלכלת המתנות בבלוג שלה כאן (חלק א'), כאן (חלק ב') וכאן (חלק ג').
טקסט זה נערך ע”י ברוך אורן, על בסיס טקסט שנכתב ע”י מיקי וארנינה קשתן ושרון כרמל עבור ריטריט “מערכות משרתות חיים”. המקור זמין כאן